آتش گسترده در کارگاه پالت‌های چوبی مهار شد
1401/06/13 - 2312 - 0 - سایت اریاپالت

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اعلام کرد: این حادثه ظهر امروز ۵ خرداد ماه توسط کارگران این کارگاه به آتش نشانی اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی این سازمان، بی درنگ آتش نشانان ایستگاه‌های ۱۳، ۱۰ و ۷ به همراه تانکر آب و خودرو‌های اطفایی به محل وقوع آتش سوزی واقع در بلوار ولایت روانه شدند.

 محل آتش سوزی یک کارگاه چوب بری و پالت‌های چوبی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰ متر مربع و به صورت محوطه باز بود، این محوطه که در آن تعداد زیادی پالت‌های چوبی قرار داشت، به دلایل نامشخصی طعمه شعله‌های آتش شده و هر لحظه نیز در حال سرایت به اطراف بود.

با توجه به وزش باد شدید در محوطه هر لحظه بر شدت آتش سوزی افزوده می‌شد و کار را برای عملیات آتش نشانان دشوار کرده بود که آتش نشانان با تلاش بسیار و رعایت کامل اصول ایمنی، موفق شدند در مدت زمان کوتاهی بر شعله‌ها غلبه کرده و همزمان با خاموش کردن آن از رسیدن شعله‌ها به پالت‌های چوبی در قسمت‌های دیگر این مکان جلوگیری به عمل آورند.

علت بروز این آتش سوزی از طرف کارشناسان آتش نشانی تحت بررسی است. این حادثه هیچ مصدومی در پی نداشت و آتش نشانان پس از فرو نشاندن کامل شعله‌ها و لکه گیری این آتش سوزی به ایستگاه‌های خود بازگشتند.

وزش باد شدید در شیراز 2 مصدوم برجای گذاشت

رئیس اورژانس فارس بیان داشت: ظهر امروز به دلیل وزش باد شدید در شیراز یک نهال درخت پس از شکسته شدن روی خودرو ۲۰۶ و یک دستگاه موتور سیکلت سقوط کرد.

محمدجواد مرادیان با اشاره به جزییات این حادثه، گفت: با وزش باد شدید، در خیابان قانی‌‌‌‌ کهنه یک نهال درخت بر روی یک دستگاه خودرو ۲۰۶ و یک دستگاه موتور سیکلتی که در حال حرکت بودند سقوط کرد و باعث مصدومیت دو نفر در این حادثه شد.

وی همچنین افزود: این حادثه در ساعت ۱۲:۴۸ ظهر امروز رخ داد و یکی از مصدومین در محل حادثه به صورت سرپایی درمان و مصدوم دیگر به بیمارستان منتقل شد.

رئیس اورژانس فارس در ادامه گفت: مصدوم پس از اقدامات درمانی توسط تیم امدادی اورژانس به بیمارستان شهید رجایی منتقل شدند.